ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Czemu warto wybierać śruby z ocynkiem

Połączenia rozmaitych elementów konstrukcji za pomocą śrub są bardzo często wykorzystywane. Jeśli jednak konstrukcje takie znajdować się będą na zewnątrz, to pomyśleć trzeba o należytym zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeżeli się tego nie zrobi, to po jakimś czasie może się pojawić rdza, a to ostatecznie może narazić całą konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie normalnych śrub i pomalowanie ich później. Zagwarantuje to ochronę przed korozją, lecz równocześnie później będzie wymagać regularnego konserwowania.

Jeśli bowiem z jakiś powodów warstwa farby ulegnie uszkodzeniu, to rdza pojawić się może bardzo szybko, a jej pozbycie się wymagać będzie sporo pracy. Alternatywą dla klasycznych rozwiązań są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki bardzo cienkiej cynkowej powłoce takie śruby są bardzo odporne na korozję i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jeśli w czasie prac montażowych warstwa ochronna nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez żadnego problemu wytrzymają kilkadziesiąt lat bez potrzeby jakiegokolwiek działania.

Jest faktem jest że za tego typu śruby zapłacić trzeba nieco więcej, lecz brak potrzeby regularnej konserwacji tę wyższą cenę na początku ostatecznie zrekompensuje. Obecnie wybór śrub z ocynkiem na rynku jest bardzo duży, bardzo często kupić je również można w internetowej sieci. Wystarczy w wyszukiwarce podać hasło śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, żeby dostać wykaz dobrych sklepów posiadających takie produkty w swojej ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz