ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie, Medycyna

Dlaczego szczepienia są takie ważne, przed jakimi chorobami zabezpieczają

Chyba każdy z nas w dzieciństwie był wiele razy szczepiony, co pozwoliło zabezpieczyć przed groźnymi chorobami. Jednak w późniejszych latach życia z przyjmowaniem szczepień już jest bardzo różnie. Obowiązkowe już się pokończyły, a do tych nieobowiązkowych niekiedy trudno się przekonać. Tymczasem takie szczepienia są ogromnie ważne, o czym przekonała nas chociażby ostatnia pandemia covid 19. W pierwszym roku, kiedy nie było szczepionek, wiele osób poważnie zachorowało, i pewna ich część nie przeżyła niestety tej choroby.

W chwili, kiedy szczepienia przeciw covid się pojawiły, praktycznie od razu sytuacja poprawiła się znacząco. Nawet jeśli ktoś był chory, to najczęściej dolegliwości nie były tak niebezpieczne, gdyż organizm miał już wypracowane obronne mechanizmy. Oczywiście jakaś część ludzi krytykowała bardzo głośno szczepienia i rozpowiadała jakieś dziwne teorie w ich temacie. Lecz badania naukowe są tu jednoznaczne, szczepionki nie tylko nie powodowały poważniejszych powikłań, ale faktycznie skutecznie chroniły przed bardziej poważnym przebiegiem samej choroby.

Dużo mniej niebezpieczna niż covid 19, co wcale jednak nie oznacza że łagodna i przyjemna, jest grypa. Na tę sezonową chorobę każdej zimy choruje mnóstwo ludzi na całym świecie, lecz tych zachorowań mogłoby być znacznie mniej. Szczepienia grypa powszechnie dostępne są bowiem od wielu lat, i każdy kto chce będzie mógł je przyjąć. Faktem jest, że zapłacić za nie trzeba jakieś niewielkie pieniądze, ale taka suma nie jest przesadnie duża w porównaniu z poważniejszym przebiegiem samej choroby.

Panie dzięki szczepieniom uchronić się też mogą przed niebezpiecznym i podstępnym rakiem szyjki macicy. Nowotwór ten wywoływany jest przez wirus brodawczaka, a właśnie szczepienia hpv koszalin w skuteczny sposób zabezpieczają przed nim. Tego typu chorób, jakich można uniknąć właśnie poprzez szczepienia jest jeszcze wiele. Dlatego też warto pójść do swojego lekarza rodzinnego i porozmawiać z nim o szczepionkach, jakie byłyby przydatne, a później w wolnej chwili po prostu się zaszczepić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz