Budownictwo, Przemysł

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze śrubowego kompresora

Współczesna branża techniczna korzysta z wielu rozmaitych urządzeń przemysłowych. Dość często używane to kompresory śrubowe, które dobrze się sprawdzają w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze udane próby wykorzystania tego typu mechanizmów zaczęto już czynić w XIX wieku, lecz ze względu na niewielką wydajność nie zdobyły one dużego zainteresowania. Jednak wymyślenie kilkadziesiąt lat później asymetrycznego kształtu wirnika znacznie zredukowało zużycie energii elektrycznej, a działania wielu różnych firm z branży mocno się przyczyniły do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy składa się z dwóch pracujących równolegle wirników, które się znajdują w środku jednej obudowy. Te wirniki obracają się w przeciwległych kierunkach, mają też inną ilość zębów i prędkość kątową.

W trakcje obrotu wytwarza się w środku sprzężone powietrze, które wypychane jest następnie na zewnątrz. Dużym plusem jest to, że odbywa się to bez pulsowania strumienia, co w wielu zastosowaniach ma duże znaczenie. Z urządzeń tego typu bardzo chętnie korzystają firmy z rozmaitych, zarówno w procesach produkcyjnych jak również przy zasilaniu różnych systemów. Podczas wyboru kompresora śrubowego należy na parę istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, że urządzenia te znacznie lepiej sprawdzają się w ciągłej pracy, ze względu na to że powinien się w nich nagrzać olej do temperatury roboczej.

W zależności od konstrukcji trwać to może nawet blisko godzinę, tak więc jeżeli mechanizm przez cały czas nie będzie działał to być może lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Różne modele kompresorów będą się też różnić wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do potrzeb użytkowych, lecz nie należy za bardzo przesadzać z jakimś dużym zapasem. Z pewnością też zwrócić uwagę na kwestie serwisu i gwarancji. Standardem w branży jest gwarancja na dwa lata, lecz w wielu przypadkach można ją wydłużyć za dodatkową opłatą. Takich rzeczy dowiedzieć się można sprawdzając jakiś polecany sklep pneumatyczny, na przykład taki jak https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz