ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja

Wynajem auta – na jakie rzeczy należy zwracać swoją uwagę

W pierwszej chwili pożyczenie samochodu jest bardzo proste – wystarczy podpisać umowę, odebrać kluczyki, a po powrocie dokonać rozliczenia. Lecz w rzeczywistości okazuje się często, że z uwagi na jakieś przeoczenia trzeba nagle zapłacić znacznie więcej niż zakładało się na początku. Po pierwsze bierze się to z tego, że wynajmujący nie zapoznają się dokładnie z umową, a potem mają ogromny żal do wszystkich dookoła a nie do siebie. Każda Wypożyczalnia samochodów Rzeszów posiada swoje zasady wypożyczenia, a te są dokładnie spisane w umowie.

Z takich też powodów taką umowę należy dokładnie przeczytać przed wyruszeniem w podróż, a jeżeli będą jakieś wątpliwości, to od razu je wyjaśnić. Jeśli zapomni się o tym, to często się okazuje, że taki wynajem auta lotnisko Rzeszów – Jasionka wyjdzie znacznie drożej niż to co pisze w cenniku, na przykład z powodu przekroczenia limitu przejechanych kilometrów na dzień. Limity takie to standard w prawie wszystkich wypożyczalniach, i po przekroczeniu ich są naliczane dodatkowe opłaty, niejednokrotnie w sporej wysokości.

Należy również zwrócić uwagę na to, przez ilu kierowców auta sportowe na wynajem z konkretnej wypożyczalni mogą być prowadzone. Ograniczenia tego typu również pojawiają się dość często w umowach, a ryzyko jest takie, że w przypadku niepoinformowania o innym kierującym i jakiejś stłuczki trzeba będzie samemu zapłacić za naprawę. Koniecznie należy się też przyjrzeć temu, jak przestawia się kwestia ubezpieczenia. Z reguły standardowe ubezpieczenia mają wkład własny w dużej wysokości, który można przy niewielkiej dodatkowej opłacie znieść.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz