ARTYKUŁ SPONSOROWANY Sport, Turystyka

Co warto spakować do kampera przed wakacyjnym wyjazdem

Z niewątpliwych zalet podróżowania kamperem zaczęła korzystać całkiem spora ilość turystów. Niektórzy nawet się zdecydowali kupić taki pojazd na własne potrzeby, inni korzystają z propozycji jakiś wypożyczalni. Lecz aby takie wakacje faktycznie w pełni się udały, to trzeba się odpowiednio spakować, jednocześnie przy tym pamiętając o paru bardzo przydatnych akcesoriach. Nie będą one niezbędne, lecz mogą się bardzo przydać w odpoczynku na co dzień, a ich spakowaniem raczej nie będzie żadnego problemu.

Przede wszystkim w kamperze powinny się znaleźć odpowiednie meble kempingowe. Na niedużym stoliku rozłożyć można chociażby kolację lub zagrać w planszówkę, oczywiście siedząc na wygodnym krześle. krzesła kempingowe opłaca się kupić składane, nie potrzebują one wtedy dużo miejsca, a jednocześnie są wygodne i praktyczne. Sporo osób wybiera wędkarskie modele, które świetnie sprawdzą się w podróży kamperem. A że dużo przyjemniej będzie usiąść w zacienionym miejscu, to niezbędnym wyposażeniem powinna też być markiza do kampera.

Markizy są oferowane w kilku wersjach, koszt ich zakupu nie jest duży, a zwłaszcza w południowych krajach pozwolą wygodnie przetrwać największy upał. Podobnie jak termoizolacyjne maty, jakie pozwolą zachować nieco niższą temperaturę w środku, bez konieczności załączania układu klimatyzacji. Poza meblami zapakować również warto inne gadżety kempingowe. Jeśli komuś się nie podoba codzienne sprzątanie w środku kampera piasku i kurzu, to może zabrać ze sobą niewielką wycieraczkę, i ją rozkładać przy wejściu.

Szklane i porcelanowe naczynia warto zostawić w domu, bo w czasie podróży się mogą uszkodzić. Dużo lepiej sprawdzi się w takich warunkach komplet zrobiony z tworzywa lub nietłukącego szkła. Warto też spakować różnego rodzaju kuchenne drobiazgi, przy pomocy jakich łatwiej się przygotuje posiłki. Jeżeli ktoś nie wie, co jeszcze ma ze sobą zabrać to odwiedzić może któryś z internetowych poradników opisujących taką tematykę, a także wyszukać jakiś sprawdzony sklep carawaningowy i w nim zrobić kompleksowe zakupy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz