Sport, Turystyka

Podstawowe zasady zasady nieruchomości w Chorwacji

Chorwacja to jedno z najbardziej popularnych miejsc, w których Polacy spędzają urlop. Zachęca wspaniałą pogodą, błękitną wodą i pyszną kuchnią. Jest więc zrozumiałe że co roku odwiedzają ją setki tysięcy turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez wiele osób jest ona uważana za mały europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób zaczyna planować zakupienie tam nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze jest z wielu powodów bardzo opłacalna, i dlatego też nieruchomości w tym kraju cieszą się dużą popularnością. To wpływa rzecz jasna na wysokość ich cen, raczej nie należy się spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc na takim zakupie na pewno się nie straci, a raczej przez kolejne lata lata całkowita wartość domu czy apartamentu będzie jednak rosła. Kolejną istotną rzeczą będzie to, że nieruchomość którą się kupi będzie można wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobry zarobek liczyć będzie można przez kilka miesięcy w roku. Duże znaczenie rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty zlokalizowane bezpośrednio nad morzem, lecz z kolei też przy nich liczyć będzie można na największe zyski z wynajmowania. Ceny chorwackich domów są uzależnione od wielu czynników. Z pewnością lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to zarówno wcześniej wspominanej odległość od morza, lecz również regionu kraju. Należy też mieć na uwadze aktualną sytuację gospodarczą oraz kurs EURO, oraz to, czy obiekt będzie pochodził z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Ze względu na nieco skomplikowane regulacje prawne na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiej transakcji przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo trzeba będzie zapłacić parę procent ogólnej wartości transakcji, ale agencja zajmie się wtedy wszystkimi sprawami. Wielu tego typu pośredników działa również w Polsce, można ich na przykład znaleźć po podaniu w wyszukiwarce hasła Real estate realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Przewodnik Tomasz says:

    +Reklama+
    Chorwacja to piękny kraj. Bardzo dużo może nam tutaj pokazać przewodnik turystyczny terenowy, który posiada z pewnością wiedze na wiele ciekawych tematów w danym obszarze kraju.

Dodaj komentarz