ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Podstawowe parametry techniczne paneli podłogowych

Kupienie paneli laminowanych na podłogi w swoim domu czy mieszkaniu to dobry pomysł. Nie tylko bardzo ładnie się one prezentują, ale też są trwałe, wytrzymałe i dają pomieszczeniom oryginalnego charakteru i ciepła. Ale żeby przez długie lata cieszyć się w pełni z takiego zakupu, to należy je wybrać w odpowiedni sposób. Rzecz jasna dla większości osób najistotniejszy jest wzór i kolor. Aktualnie panele Kalisz oferowane są w szerokiej liczbie wariantów, z reguły to będą imitacje drzewa, ale niejednokrotnie również jakieś inne wzory.

Jednak nie należy patrzeć jedynie na to, jak znalezione panele Ostrów Wielkopolski będą wyglądały, bowiem duże znaczenie mają także ich parametry techniczne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na deklarowaną klasę ścieralności. Oznacza ona odporność górnej warstwy panela na codzienną eksploatację, czyli też chodzenie w butach czy jazdę samochodzikami przez dzieci. Najmniej wytrzymała jest klasa AC3, im numer będzie wyższy, tym wytrzymałość ta jest większa. Do domowych zastosowań AC3 lub AC4 wystarczą, lecz w intensywniej użytkowanych miejscach warto zastanowić się nad lepszymi.

Warto się też przyjrzeć grubości, tutaj także jest zasada, że im grubość ta jest większa, tym panele Ostrzeszów będą wytrzymalsze i solidniejsze. W związku z tym że ten rodzaj podłogi jest wykonany z drewna, to wilgoć niekoniecznie dobrze na niego działa. Aktualnie coraz więcej modeli posiada odpowiednią konstrukcję zapobiegającą przenikaniu wody do środka, warto takich poszukać, bo na pewno ich użytkowanie będzie bezpieczniejsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz