ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Najważniejsze wiadomości na temat certyfikatu energetycznego

Podstawowe informacje w temacie certyfikatu energetycznego można odnaleźć na witrynie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo energetyczne nieruchomości ukazuje zapotrzebowanie nieruchomości na energię potrzebną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej a także klimatyzacji i oświetlenia. W dodatku dookreśla on źródła wytwarzania energii i emisję CO2 przez wyznaczony budynek. Przedłożone świadectwo energetyczne umożliwi ustawienie obiektu w klasyfikacji energetycznej na podstawie energii niezbędnej do funkcjonowania mieszkania, z uwzględnieniem wszystkich opcji związanych z elementami konstrukcji i instalacji.

Świadectwo to stanowi nową część dokumentacji technicznej obiektu. Obowiązujące przepisy wprost wskazują, że świadectwo energetyczne musi mieć każdy dom, mieszkanie, lokal usługowy, bądź magazyn. Agencja wystawi dla klientów taki dokument w terminie od trzech do 5 dni, albo też w 24 godziny, jeżeli ktoś tego będzie potrzebować.

Dlatego dotychczas zgłaszający się zleceniodawcy są bardzo zadowoleni ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zarejestrowane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków oraz otrzymuje indywidualny numer. Świadectwa wykonywane przez inżynierów którzy mają do tego odpowiednie pełnomocnictwa są w zgodzie z bieżącym prawem. Kiedy świadectwo energetyczne nie będzie dla konkretnego obiektu wykonane, to właściciel może dostać grzywnę oraz zakaz podpisywania umów związanych z nieruchomościami. Przygotowane świadectwo energetyczne obowiązuje przez dziesięć lat od momentu zrobienia lub do momentu, w którym w określonym obiekcie zostaną przeprowadzane zmiany termomodernizacyjne.

Certyfikaty sporządzane są na równi w formie elektronicznej, jak i jako wydruk. Są one uwzględnione przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, jak i przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jest to nieodłączna część dokumentacji dołączonej do wynajmu, sprzedaży lub pozwoleń na użytkowanie obiektu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz