Moda, Uroda

Jakie są najważniejsze typy nici i jakie mają właściwości

Dla niejednej osoby nici do tapicerki meblowej kojarzą się z maszynami do szycia i ewentualnie różnymi rodzajami kolorów, dobranymi do koloru danej odzieży.

Faktycznie odzieżowa branża korzysta chyba z nici najczęściej, ale jak pokazuje praktyka, nie tylko ona. W końcu wszystkie meble tapicerowane również zostają zszywane z kawałków tkanin, i oczywiście wykorzystywane są do tego celu różne rodzaje nici. Zupełnie inne, niż odzieżowe, znacznie wytrzymalsze i grubsze, tak aby sofa czy narożnik mogły służyć przez długie lata. Przy pomocy nitek są także zszywane taśmy polipropylenowe, namioty, zasłony, i mnóstwo innych rzeczy, o jakich na co dzień się nie myśli. W pierwszej kolejności nici podzielić można z uwagi na rodzaj użytego do ich produkcji materiału.

Przeważnie do ich wytworzenia są wykorzystywane naturalne surowce, czyli bawełna oraz w mniejszym stopniu len i jedwab. Lecz jeżeli potrzebne będą jakieś nietypowe parametry, na przykład takie jak elastyczność czy wysoka odporność na rozerwanie, to są też stosowane różnego rodzaju sztuczne tworzywa. Na przykład takie jak poliester, nylon, czy w ostatnim czasie także i teflon. Bardzo różna jest także konstrukcja nici, która uzależniona będzie od ich przeznaczenia. Branża krawiecka na przykład korzysta najczęściej z gładkich nici, a tapicerzy z nici odcinkowych czy z pojedynczych włókien. Na rynku jest dużo niestandardowych rodzajów tego typu produktu, lecz jeżeli komuś będzie zależało, to nici polskie zrobi również odpowiednie na zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz