ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Monitoring – jakie opcje mają w tym zakresie posiadacze domów

Posiadacze domów i mieszkań mają sporo możliwości, żeby je zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Oczywiście takiego stuprocentowego zabezpieczenia zrobić się nie da, jeżeli włamywacz się uprze, to coś wymyśli żeby jednak do środka wejść. Jednak każda forma ochrony w jakiś sposób będzie odstraszała, a część z nich pozwoli w razie potrzeby rozpoznać sprawców. Po pierwsze należy zadbać o odpowiedni monitoring. Rozmieszczone w wyznaczonych miejscach kamery będą nagrywać wszystko to co się będzie działo w środku, a niejednokrotnie także umożliwią widok na żywo. Jednak żeby tego typu nagrania dało się później wykorzystać, to kamera IP kopułkowa Hikvision musi mieć odpowiednią jakość. Przede wszystkim kluczowa jest rozdzielczość robocza, bo od tego będzie zależało, ile szczegółów zobaczy się na nagraniu. Aktualnie standardem powoli staje się format Full HD, mający rozdzielczość 1920×1080 pikseli.

Zapewnia on wystarczająco dużo jakości do tego, aby widoczne były wszystkie szczegóły, co w przypadku potrzeby identyfikacji włamywaczy jest bardzo istotne. Kupując tego typu kamerę należy unikać podejrzanie tanich modeli, ponieważ niejednokrotnie dysponować one będą kiepską jakością, mimo posiadania teoretycznie niezłych parametrów. Byłoby dobrze, żeby tego typu kamery posiadały także wsparcie w postaci diod na podczerwień. Dzięki temu znacznie poprawi się jakość nagrywanych nocą obrazów, a promieniowania podczerwonego nie będzie widać we wnętrzu. Nagrywaniem obrazów z kamer zajmie się rejestrator monitoringu NVR Hikvision.

Powinien on obsługiwać parę dysków twardych o dużej pojemności, co umożliwi przechowywanie większej ilości nagrań. Kamery działające poza budynkiem posiadać powinny obudowy z odpowiednią szczelnością. Dodatkową ochroną domu może też być ramka pojedyncza Dante. Umożliwi on pełne kontrolowanie tego, kto przyszedł w odwiedziny, wraz z praktyczną obsługą przy otwieraniu. Robiąc zakupy takiego sprzętu w zamówieniu może się od razu znaleźć ramka pojedyncza Dante, wtedy wszystko zostanie przysłane jedną paczką.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz