ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Maszyna do cięcia styropianu – jakie parametry mają znaczenie

Ten, kto kiedykolwiek ciął styropian za pomocą noża, bardzo dobrze wie jakie to było uciążliwe i niewygodne. Przy jednym czy kilku cięciach można sobie jeszcze jakoś poradzić, lecz jeśli należało by było to robić codziennie, to z pewnością taka praca do wygodnych by nie należała. Z tego też powodu firmy używające na co dzień styropianu z pewnością powinny zaplanować, aby się u nich pojawiła jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu w praktyce jest bardzo przydatne w takich pracach, przyspieszając je znacząco, lecz również zapewniając większą dokładność.

Zasada działania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez który zostaje puszczony prąd pochodzący z odpowiedniego zalicza. Przepływający prąd nagrzewa mocno drut, a to z kolei pozwala skutecznie ciąć styropian. Nie powstają przy takiej operacji żadne niepotrzebne odpadki czy zanieczyszczenia, a sama krawędź jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki odpowiedniej szerokości roboczej najczęściej można docinać każdy standardowy arkusz, w tym także po przekątnej.

Cięcie styroduru tym sposobem jest bardzo dokładne, bo krawędź cięcia jest robiona przy pomocy prostego, sztywnego drutu, więc nie problemów z tym, że nagle coś się skrzywi. Niekiedy pojawia się też konieczność pocieniowana styropianowej płyty, w celu dopasowania jej do konkretnego miejsca. W takich przypadkach gilotyna do cięcia styropianu również bez problemów sobie poradzi, bowiem wystarczy ustawić drut na odpowiedniej wysokości, dobrze go przymocować i za kilka minut wszystko będzie zrobione.

Dobre modele takich gilotyn posiadają jedną jeszcze przydatną funkcję. Przy wykończeniach ociepleń budynków często dołożyć trzeba niewielkie, nietypowe elementy, żeby wszystko było dobrze zabezpieczone. Jeżeli oporowy drut przymocowany zostanie w pionie, to wówczas można przy jego pomocy wycinać nawet skomplikowane kształty. Dzięki temu w takich przypadkach także odpadnie potrzeba niezbyt wygodnego docinania przy użyciu noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz