Moda, Uroda

Jakie są najczęstsze powody swędzenia skóry po prysznicu

Jeśli ktoś wyjdzie z wanny lub spod prysznica i będzie go przy tym swędziała skóra, to może być to skutkiem niejednej rzeczy. Czasami powody są bardzo błahe i łatwo je wyeliminować, a niekiedy może to być jakaś poważniejsza choroba. Z tego też powodu jeśli tego typu swędzenie utrzymywać się będzie dłużej, to pasuje skonsultować się jednak z jakimś lekarzem, bo być może to będzie coś bardziej poważnego. Czasami na takie dolegliwości uskarżają się osoby chorujące na niewydolność nerek, zapalenie wątroby czy nawet jakiś stan nowotworowy. Lecz to zdarza się stosunkowo rzadko, dużo częściej będzie to rezultatem różnych czynników podrażniających. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jaką skórę się ma. Jeśli będzie ona delikatna i sucha, to przedłużające się kąpiele mogą powodować pojawienie się swędzenia. W czasie nich ta nieduża ilość serum jest zmywana, i to tylko pogłębi powstałe dolegliwości. Niezbyt korzystnie działa również zbyt gorąca woda oraz występowanie w niej chloru.

Co interesujące, problemy ze swędzeniem niekiedy się też pojawiają u osób, które długo i często biorą kąpiel, stosując przy tym gąbki i rękawice. W przypadku takich kąpieli naturalna warstwa ochronna nie będzie miała okazji, aby się zregenerować, i na skórze zaczynają się pojawiać różnego rodzaju zaczerwienienia czy podrażnienia. Dlatego też bardzo często wystarczy niewielka zmiana codziennych nawyków, aby wyeliminować skutecznie problemy ze swędzeniem po myciu. Pasuje przy tym się wspomagać odpowiednimi kosmetykami, które także mają tu bardzo duże znaczenie. Jeżeli zawierać one będą jakieś uczulające czy podrażniające substancje, typu konserwanty, detergenty czy barwniki, to spowodować to może najróżniejsze uczulenia i alergie.

Z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie delikatniejszych preparatów, przede wszystkim opartych na naturalnych składnikach, i mających w sobie dużo nawilżających substancji. Po inne wskazówki w tym temacie można sięgnąć do internetu, można je między innymi znaleźć na stronie takiej jak na przykład poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz