Usługi

Jak i gdzie najlepiej serwisować silniki jachtowe

Jachty są jednostkami wodnymi, jakie do poruszania się wykorzystują siłę wiatru. Lecz na ich stanie znajduje się też najczęściej nieduży silnik spalinowy, mający moc paru KM. Nie jest on głównym napędem, lecz przydaje się bardzo na przykład podczas portowych manewrów czy w razie jakiegoś zagrożenia. Tego typu silniki nie są często używane, niekiedy mają one możliwość pracy zaledwie kilka razy na rok. Dlatego też wielu właścicieli jachtów zapomina trochę o ich systematycznym serwisie, a takie zaniedbania mogą się skończyć jakąś bardziej poważną usterką.

Przeważnie będzie to miało miejsce w najmniej odpowiednim momencie podczas sezonu, a wtedy naprawa silników jachtowych okazać się może możliwa dopiero za jakiś długi czas. Z takich też powodów raz do roku, na przykład w zimie, silnik jachtowy powinien zostać zdjęty z jachtu i oddany do jakiegoś serwisu. W takcie niego taki sprzęt będzie szczegółowo sprawdzony, a jeżeli zostaną zauważone jakieś usterki, to będzie sporo czasu na to aby je naprawić.

Trzeba też wymienić olej, świece i pozostałe materiały eksploatacyjne, zgodnie z wymaganiami wytwórcy. Taki serwis silnika gazowego wykonany być może w jakimś autoryzowanym punkcie, ale też może go zrobić jakiś niezależny mechanik. Ważne jest, żeby taka osoba dysponowała odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem, oraz posiadała potrzebny sprzęt. Tym sposobem silnik z pewnością nie powinien zawieźć w przypadku, kiedy będzie on najbardziej potrzebny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz