Dzisiejszy świat korzysta powszechnie z ogromnych możliwości internetu, a jednym z najważniejszych jego elementów są wszelkiego rodzaju strony. Lecz dużo osób nie zdaje sobie nawet sprawy, co się dzieje po uaktywnieniu linku, i jak to w rzeczywistości wszystko funkcjonuje. Aby dana strona była wyświetlana przez jakąś przeglądarkę, to musi być umieszczona fizycznie na jakimś hostingu. Zależnie od budowy są to same zdjęcia i pliki, ale niejednokrotnie też wykorzystywane są różnego rodzaju bazy. Takie hostingi są podłączone do globalnej sieci oraz dysponują specjalnym oprogramowaniem, które generuje odpowiedzi na zapytania użytkowników.
Obecnie najczęściej spotyka się trzy typy takich hostingów, a ich wybór jest uzależniony od paru rzeczy. Jeśli jakaś strona nie będzie generować dużego transferu ani też obciążać jakoś mocno maszyny, to bez żadnego problemu starszy zwykły współdzielony hosting. Jego dużymi zaletami są niskie ceny a także to, że praktycznie nie trzeba nic robić przy nim. W dobrych firmach zapłaci się za taką usługę maksymalnie kilkanaście złotych za miesiąc, a jeszcze bardziej będzie się opłacać opcja roczna.
Pilnowaniem stabilności działania będą się zajmować administratorzy, przez co nie trzeba się znać na obsłudze systemów operacyjnych czy aktualizacjach oprogramowania. Jeśli ktoś potrzebował będzie większej mocy obliczeniowej, to być może dobry dla niego będzie hosting VPS serwer. W takiej opcji klienci dostają odpowiednio wydzielone zasoby procesora i pamięci, ale na jednym fizycznym urządzeniu takich kont może być parę. To rozwiązanie daje dość dużą elastyczność, gdyż jeżeli będzie potrzeba powiększenia parametrów, to bez żadnego problemu da się to zrobić. Najdroższym, ale też dającym największe możliwości rodzajem hostingu będzie dedykowany, gdy jest do dyspozycji cały serwer. Wiele firm oprócz uniwersalnych rozwiązań proponuje także konta dedykowane pod konkretne zastosowania. Bardzo popularny jest na przykład hosting WordPress Woocommerce, dedykowany właścicielom blogów.
+Tekst Sponsorowany+