ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Czy sprzedawanie granity to ciekawy pomysł na biznes

Została wymyślona w słonecznej Sycylii, skąd w szybkim tempie stała się popularna w południowej Europie. Aktualnie w letnie, upalne dni cieszy się ogromnym zainteresowaniem również u nas, kusząc niezwykłym smakiem i orzeźwieniem. Granita, bo to właśnie o niej mowa, to ostatni wakacyjny hit sprzedaży w każdej wypoczynkowej miejscowości, ale też z powodzeniem można ją robić samemu. Do jej przyrządzania wykorzystywane są urządzenia zwane ganitorami, działające w bardzo prosty sposób. Standardowy granitor jest złożony z jednej lub kilku komór, w jakich znajdują się mieszadła. Do środka tych pojemników wlewana jest woda wraz z różnymi dodatkami, całość jest chłodzona i mieszana. Tym sposobem konsystencja deseru nie jest ani całkowicie zamrożona ani płynna, są w niej wyczuwalne niewielkie lodowe kryształki.

Z tego też powodu deser ten po nalaniu do opakowania do granity można albo pić przez grubszą rurkę, albo wręcz jeść łyżeczką. Granitory najczęściej temperaturę mają ustawioną na minus dwa – trzy stopnie, co umożliwia utrzymywanie takiego stanu. Taka jest też temperatura serwowanego deseru, i właśnie z tego bierze jego duża popularność. W upalne dni można się naprawdę schłodzić, co w końcu wielu ludzi bardzo chętnie robi. Granity na Sycylii wykonywane były jedynie z trzech rzeczy, to znaczy zwykłej wody, cukru i soku z cytryny. Klasyczny smak oczywiście w dalszym ciągu można kupić, ale aktualnie dostępnych wersji smakowych jest naprawdę dużo.

Dużą popularnością się cieszą sorbety, wykonywane na naturalnych owocowych sokach, ale granitory stosować także można do przygotowywania wielu innych mrożonych napojów, na przykład kawy czy herbaty. Sprawdzają się one doskonale na najróżniejszych imprezach plenerowych, lecz również w food truckach, barach czy kawiarniach. Zadowoleni z takiego urządzenia będą również miłośnicy dobrego alkoholu, bowiem przy ich pomocy robić można wyśmienite drinki, a jeśli ktoś dokupi podgrzewacz do sosu, to również i ciekawe desery.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz