Edukacja, Rozrywka

Zajęcia z robotyki – dlaczego są przydatne dla dzieci

Dzieci mają obecnie bardzo duże możliwości na zdobywanie umiejętności i wiedzy. Zajęcia sportowe czy językowe to przykładowe z nich, w ostatnich czasach coraz większy nacisk kładzie się też na obszar techniczny. Świat, w którym żyjemy przecież jest pełny przeróżnych robotów, telefonów czy komputerów, a wszystkie te urządzenia w jakiś sposób się programuje. Z tego też powodu warto zainteresować swoje dzieci tym obszarem, a doskonale będzie się do tego nadawać chociażby robotyka. Jak widać obecnie, najróżniejsze zajęcia z robotyki można już przeprowadzać w przedszkolach i młodszych klasach podstawówki.

Oczywiście na celu będą one miały w pierwszej kolejności zapoznanie się z możliwościami tych maszyn i nauką podstawowych komend do sterowania, które się wydaje na smartfonie. Ale to umożliwi zainteresowanie wiele dzieci, z jakich część możliwe że zechce bardziej rozwinąć tę pasję. A tu jest całkiem sporo możliwości, gdyż są na przykład do dyspozycji dedykowane komplety klocków Lego. Poza klockami które służą do budowy konstrukcji zestawy te są wyposażone w czujniki, silniki elektryczne i układy sterujące. Tworząc oprogramowanie można sterować tym, co zbudowało się wcześniej samemu, a to są bardzo przydatne i cenne umiejętności. Różnego rodzaju warsztaty z robotyki są organizowane przez szereg firm i instytucji, i posiadają one różnorodną formę. W wielu przypadkach można się zapisać na jakiś dłuższy kurs, podczas jakiego uczestnicy będą wprowadzani w kolejne tajniki tej wiedzy.

Dużą popularnością także się cieszą jednodniowe, krótkie warsztaty. Z uwagi na ograniczony czas przeważnie jest tworzony tylko jeden robot zgodnie z ustalonym schematem, lecz i tak stanowi to świetną zabawę, a równocześnie okazję do poznania podstawowych zasad mechaniki i informatyki. Nie ma też żadnego problemu, aby po tego typu krótkich warsztatach dziecko zostało zapisane na jeden z dłuższych kursów, na jakim będzie mogło lepiej rozwinąć swoje nowe zainteresowania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz