Śrubowe połączenia są bardzo często używane w rozmaitych konstrukcjach, maszynach czy urządzeniach. Zapewniają z jednej strony dużą mechaniczną wytrzymałość, a z drugiej sposób ich montażu jest prosty i nieskomplikowany, nie będzie też wymagał używania między innymi sprzętu spawalniczego. Na naszym rynku śruby dostępne są w niezliczonych ilościach, zaczynając od naprawdę niewielkich, a kończąc na egzemplarzach które mają średnicę kilku centymetrów. Tak pokaźna ilość dostępnych śrub bierze się z wielu parametrów technicznych, jakie one mają. Do najistotniejszych między innymi się zalicza rodzaj gwintu, kształt łba czy materiał, z jakiego dany element zrobiono. Stosowane najczęściej gwinty to metryczny i calowy, lecz w niejednym przypadku stosuje się również drobnozwojowe czy trapezowe odmiany.
Łby występują w formie sześciokątnej, grzybkowej, kulistej czy stożkowej. Jeśli chodzi o materiały, to najczęściej jest wykorzystywana stal, pokryta co najwyżej jakąś ochronną powłoką. Ale w pewnych zastosowaniach pojawić się może potrzeba wykonania śruby z miedzi, aluminium, mosiądzu, brązu, czy też tworzyw sztucznych. Pomimo tak dużego zróżnicowania okazuje się niejednokrotnie, że nie znajdzie się modelu który spełnia wszystkie potrzeby jeżeli chodzi o parametry techniczne czy wymiary. W takich przypadkach nie będzie problemu, żeby zamówić po prostu wykonanie takich śrub w jakiejś firmie zajmującej się ich produkcją.
Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, ponieważ tego typu usługi oferowane są przez liczne podmioty. Starczy podesłać dokładną specyfikację, najlepiej w formie rysunku technicznego, podać materiał wykonania i złożyć zamówienie. Zależnie od stopnia złożoności i zamawianej ilości takie śruby na zamówienie do odbioru już mogą być nawet po kilku dniach, i można je będzie używać w swoich urządzeniach czy konstrukcjach. Z takiego rozwiązania korzysta powszechnie wiele różnych branż, między innymi przemysłowa, motoryzacyjna czy budowlana, a śruby na wymiar świetnie się sprawdzają w wielu sytuacjach.
+Tekst Sponsorowany+