Budownictwo, Przemysł

Sprawdzone metody monitoringu placów magazynowych i budowy

Różnego rodzaju place magazynowe czy budowy wymagają odpowiedniej ochrony. Niejednokrotnie na ich terenie się znajduje sprzęt czy materiały naprawdę dużo warte, z tego też powodu o taką ochronę obowiązkowo trzeba zadbać. A można to robić na kilka sposobów. Na pewno bardzo przydatne będzie ogrodzenie danego miejsca jakimś wysokim płotem lub siatką, co stanowi dość skuteczne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi. Ale w części przypadków to może nie wystarczyć, i konieczne będą dodatkowe zabezpieczenia.

Jeszcze do niedawna często zatrudniani byli do takich celów ochroniarze, do obowiązkiem których było dokładnie pilnowanie terenu. Lecz dzisiaj coraz częściej zamiast ludzi wykorzystuje się monitoring budowy dróg, który daje znacznie większą skuteczność przy niższych kosztach. A przede wszystkim tego typu ochrona zdalna nie będzie wymagała obecności ludzi, a tym samym płacenia im pensji. Przeważnie w tego typu przypadkach jest wykorzystywany zestaw kamer przemysłowych mających dużą rozdzielczość.

Cały obraz z tego typu kamer przesyłany jest do centrum monitoringu, gdzie zatrudnieni pracownicy obserwują wszystko na wielu monitorach, i w razie potrzeby reagują wysyłając patrol interwencyjny. Kamery mogą być montowane na stałe, lecz dużym zainteresowaniem także się cieszą dedykowane wieże. Taka profesjonalna wieża z kamerami, ze względu na to że jest mobilna, to postawiona być może w dowolnym miejscu. A jeśli okaże się to potrzebne, to bardzo prosto będzie zmienić miejsce, w którym stoi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz