Budownictwo, Przemysł

Czy profesjonalna regeneracja przekładni i sprzęgieł jest opłacalna

Codzienna praca mechanicznych urządzeń spowodować może ich powolne zużycie. Ten proces jest całkowicie normalny, i należy się pogodzić z tym, że co pewien czas będzie trzeba się zająć naprawieniem elementów, które się zużyły. W wielu przypadkach nie ma innej możliwości, jak wymienienie ich na całkiem nowe. Ale tego typu rozwiązanie wiąże się często z wysokim kosztem, a i z dostępem do niektórych elementów może być bardzo różnie.

Z takich też powodów jeżeli sprzęgło, wał czy koła zębate proste dość mocno się zużyją, to w niejednym przypadku można spróbować ich zregenerowania. Oczywiście nie w każdym przypadku będzie to wykonalne i możliwe, lecz jeśli faktycznie taka naprawa przekładni maszyn się uda, to będzie można oszczędzić dużo pieniędzy. Z reguły będzie to do kilkudziesięciu procent mniej niż należałoby wydać za nowe elementy, co w niektórych przypadkach może wynieść nawet kilka czy kilkanaście tysięcy.

Każda regeneracja rozpoczyna się od dokładnego sprawdzenia danego elementu ze względu na to, czy będzie możliwa jego naprawa. Jeżeli uda się to wykonać, to robiony jest demontaż, a następnie część jest przekazywana do specjalistów, jacy wszystkim się zajmą. Do takich prac wykorzystywany jest wyspecjalizowany sprzęt, lecz duże znaczenie ma też umiejętności i doświadczenie pracowników. W przypadku wałów i przekładni niejednokrotnie będzie także potrzebne wyważanie, i po takich pracach naprawiony element montowany jest z powrotem w pojeździe, maszynie czy urządzeniu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz