Sport, Turystyka

Podróż kamperem – jak odpowiednio do niej się przygotować

Niejednej osobie będzie się wydawało, że pożyczenie kampera to bardzo prosta sprawa. A jednak w praktyce tak prosto wcale jednak nie będzie, o czym miało okazję się przekonać sporo osób, które musiały sporo dołożyć do podstawowej kwoty. Aktualnie ze znalezieniem firmy, która sprzedaje i wypożycza kampery nie ma żadnego problemu, wystarczy w wyszukiwarce podać słowa kamper wynajem i przejrzeć otrzymane wyniki. Z reguły takie wypożyczalnie mają podaną cenę bazową za dzień wynajmu, i teoretycznie tyle będzie do zapłacenia. Ale z reguły przewidziane są różne dodatkowe opłaty, przez co podróż może wyjść znacznie drożej. Jedną z najczęściej spotykanych opłat jest za przekroczenie ilości przejechanych kilometrów.

Lecz można też pewną kwotę zapłacić, jeśli zwróci się nieposprzątany samochód, nie dotankuje do pełna albo nie opróżni pojemników na wodę. Tak naprawdę wcale nie są to małe kwoty, i tego typu zaniedbania w ogólnym podsumowaniu mogą całkiem sporo wynieść. Kolejną ważną kwestią jest kaucja. Jest ona pobierana przy wynajmie, najczęściej wynosi do kilku tysięcy złotych, i oczywiście jeśli kamper zwrócony zostanie w nienaruszonej kondycji, to będzie w pełni zwrócona. Lecz jeżeli zostaną zauważone jakieś szkody to ewentualna naprawa zostanie pokryta właśnie z tej kaucji. Z uszkodzeniami wiąże się jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie ubezpieczenie OC.

Teoretycznie wszystkie kampery poznań muszą być ubezpieczone, i przy pojawieniu się jakiejś szkody można ją będzie rozliczyć z polisy. Ale zdarzają się niekiedy firmy, które mają wykupione ubezpieczenie nie obejmującą wynajmu zarobkowego, co w przypadku stłuczki niedużo pomoże. Poza tym niejednokrotnie wykluczane są z zakresu ochrony na przykład stłuczki parkingowe, a to one właśnie są najczęściej spotykane z uwagi na spore rozmiary pojazdu. Wiele firm pożyczających kampery ma też zapisany w umowie udział własny w szkodach. Najczęściej udział ten będzie wynosił tyle co kaucja, z tego też powodu trzeba i o tym nie zapomnieć zanim wsiądzie się za kierownicę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz