Dom, Ogród

Oświetlenie ledowe – jakie ma podstawowe zalety i wady

Rozpowszechnienie technologii ledowej zrewolucjonizowało branżę oświetleniową. Jeszcze kilkanaście lat temu dominowały zwykłe szklane żarówki, co prawda dostać je można było w jakiś ciekawszych kształtach, ale wybór był dość skromny. Do tego tego typu żarówki nagrzewały się mocno, co jeszcze mocniej zmniejszało możliwości ich zastosowania, gdyż trzeba było przykładowo uważać żeby nic się nie stopiło w pobliżu. Ale w momencie, w którym na rynku się pojawiło Oświetlenie led, sytuacja bardzo się zmieniła.

Przede wszystkim takie lampy led potrzebują dużo mniej energii elektrycznej niż tradycyjne, a to przekłada się na dwie sprawy. Po pierwsze dzięki temu w zasadzie zupełnie się one nie grzeją. Ledowy odpowiednik dawnej 100 watowej żarówki ma obecnie maksymalnie tych watów kilkanaście, i może być co najwyżej lekko ciepły podczas działania. Dzięki temu tego typu żarówki stosować można w bardzo wielu miejscach, nawet z tym że mogą być one zamontowane bezpośrednio na tkaninach czy rozmaitych tworzywach. Jest to praktyczne i wygodne, gdyż eliminuje ryzyko pożaru, a jednocześnie daje naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o zastosowywanie. Druga sprawa to oszczędność. Dziesięć razy mniej zużytej energii będzie się też przekładać na dziesięć razy mniejszy rachunek do zapłacenia.

Dlatego też jeśli ktoś chce wykorzystać girlandy ogrodowe, to nie musi się obawiać, że z tego powodu będzie dostawał jakieś dużo wyższe. Przy jednym mieszkańcu oszczędności mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych. Wprawdzie za tego typu oświetlenie będzie trzeba zapłacić nieco więcej na samum początku, ale trzeba pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Żarówki ledowe mają dużo większą wytrzymałość, i mogą pracować nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin. Dlatego też dużo rzadziej trzeba je wymieniać, a to za sobą niesie następną korzyść. Jeśli ktoś planuje zakupić tego typu produkty, to najlepszym miejscem na to będzie hurtownia led. Nie tylko się tam znajdzie szeroki wybór asortymentu, ale liczyć też będzie można na profesjonalną pomoc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz