Dom, Ogród

Klimatyzator w niewielkim mieszkaniu – sprawy formalne, które są do spełnienia

Letnią porą firmy zajmujące się montażem układów klimatyzacji nie narzekają na brak zajęcia. Wynika to z tego, że w ostatnich latach letnie upały naprawdę mocno doskwierają, i każdy szuka możliwości jakiejś ochłody. W wielu przypadkach na klimatyzator z funkcją grzania zaczynają się też decydować osoby dysponujące niewielkimi mieszkaniami. Koszty zamontowania takiego systemu wysokie wtedy nie będą, gdyż tu nie potrzeba wydajnych i mocnych urządzeń, a mimo wszystko możliwość ochłodzenia pomieszczeń jest niezwykle cenna.

Lecz zamontowanie takiego układu w swoim mieszkaniu nie jest taką prostą sprawą, i czasami wymagać będzie pozałatwiania sporej ilości formalności. Bierze się to z tego, że budynki wielorodzinne zarządzane są przez spółdzielnie albo wspólnoty, i chcąc coś zamontować na wspólnej części to należy dostać na to zezwolenie. A najlepszym miejscem na zamontowanie jednostki zewnętrznej jest elewacja, tyle że tak po prostu się nie da przymocować sprzętu. Na początku trzeba więc wypełnić odpowiedni wniosek i go zanieść do administracji.

Wniosek ten zawierać powinien komplet potrzebnych informacji, to znaczy miejsce instalacji wraz z dokładnymi wymiarami, a także generowany hałas i odprowadzanie skroplin. Niekiedy będzie też potrzebne otrzymanie zgody od sąsiadów. Duże znaczenie ma, aby klimatyzator z funkcją grzania była zamontowana w taki sposób, żeby możliwie ograniczyć powstające drgania, wykorzystuje się w tym celu odpowiednie techniki mocowania. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, to można przystąpić do instalacji.

Z kilku powodów warto, żeby zabrała się za to wyspecjalizowana firma, taka jak na przykład cold-man.pl, jaka posiadać będzie niezbędne narzędzia i doświadczenie w realizacji tego typu prac. Może się jednak okazać, że administracja nie wyda zgody na montaż. Wtedy postawić będzie można zewnętrzną jednostkę na podłodze balkonu, jeśli ktoś taki posiada, lecz to będzie się wiązało ze zmniejszeniem jego powierzchni użytkowej. Kolejną z opcji będzie zakup klimatyzatorów przenośnych, jakie jednak mają znacznie mniejszą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz