Sport, Turystyka

Kempingowe przyczepy – jakie mają zalety i wady

Podróżowanie na własną rękę z przyczepą kempingową było już praktykowane przez naszych dziadków oraz rodziców. Z pewnością dużo osób ma jeszcze w pamięci modele zaprojektowane w PRL-u, które po dziś dzień spotkać można na drogach. Rzecz jasna od tamtych lat bardzo dużo się zmieniło, i współcześnie produkowane przyczepy kempingowe nowe całkowicie inaczej wyglądają niż te sprzed lat. Projektanci szukają bez przerwy coraz to nowych rozwiązań, dzięki którym cała podróż będzie jeszcze przyjemniejsza i wygodniejsza.

Normą obecnie jest nieduża łazienka i aneks kuchenny, lecz niejednokrotnie można też liczyć na inne udogodnienia, takie jak na przykład wydajną klimatyzację czy nawet tapicerkę ze skóry. Mocno się też powiększyły gabaryty części modeli, są one na tyle duże że bez problemów zmieszczą całą rodzinę, bez żadnej niewygody i ścisku. Jednak zwiększenie gabarytów ma też przełożenie też na ciężar, z tego też powodu należy zwrócić uwagę na to, że do ich holowania potrzeby będzie odpowiedni samochód. Sporo osób dyskutuje, czy przyczepa kempingowa nowa to lepsze rozwiązanie niż kamper, czy niekoniecznie.

Opinie tu zawsze będą podzielone, lecz parę istotnych aspektów przemawia jednak za posiadaniem przyczepy. Pierwszym z nich jest cena, ta przy przyczepie będzie kilkukrotnie niższa niż kampera, i dotyczy to zarówno pojazdów używanych jak i nowych. Jeśli chodzi o używane trzeba się jeszcze liczyć z ewentualnym remontem, a ten przy kamperze również trochę może kosztować. Następną istotną rzeczą jest wygoda i elastyczność w podróży. Kampery z reguły są dość duże, i po prostu do pewnych miejsc nie da się nimi wjechać.

Całkowicie odmiennie będzie w przypadku przyczep, które można odczepić na parkingu i pojechać samym autem na zwiedzanie. Osoby które się interesują zakupem przyczepy muszą się jednak nastawić na długie czekanie, ponieważ sprzedaż przyczep kempingowych w ostatnim czasie bardzo wzrosła i z takich powodów nowe modele do odebrania będą niejednokrotnie po kilku miesiącach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz