Pozostałe

Jakie wypełnienia są używane do tapicerowanych mebli

Wielu ludzi nie ma nawet świadomości tego, że w rozmaitych tapicerowanych meblach, poduszkach czy kołdrach znajdują się jakieś wypełnienia. W przypadku mebli często wykorzystywana jest do tego celu pianka poliuretanowa. Jest ona dostępna w dużej ilości rodzajów, różniących się grubością i gęstością. Można dzięki temu regulować twardość poszczególnych elementów, zależnie od potrzeb. W ostatnich czasach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć pianki wysokoelastyczne.

Dzięki specjalnej technologii produkcji znacznie szybciej odzyskują one swoje pierwotne kształty, a oprócz tego są dużo wytrzymalsze i trwalsze na odgniatanie. Wiele osób twierdzi, że tego typu pianki są znacznie praktyczniejsze w użytkowaniu niż wielowarstwowe wkłady sprężynowe. Sporo klientów szuka także rozwiązań, jakie się sprawdzą w przypadku osób mających problemy z alergiami. W tradycyjnych piankach może się gromadzić kurz i roztocza, i przez to wymagają one odpowiedniego czyszczenia. Problem ten może rozwiązać wypełnienie z włókien silikonowych, które zapewnia dużo więcej sterylności.

Równocześnie zapewnia dużą puszystość i elastyczność, co zapobiega odkształcaniu się mebli. Niektórzy producenci używają w dalszym ciągu tradycyjnego pierza, które zapewnia wysoki komfort użytkowania. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany rodzajami wypełnień, to do znalezienia firmy je sprzedającej skorzystać może z internetu. Wystarczy że w wpisze w wyszukiwarce wpisze hasło frytka z pianki poliuretanowej, a następnie przejrzy zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz