ARTYKUŁ SPONSOROWANY Sport, Turystyka

Czemu warto zatrudnić trenera personalnego

Od kilkunastu lat kluby fitness oraz siłownie zaczęły się ciszyć ogromnym zainteresowaniem. Bierze się to z tego, że coraz więcej osób ma świadomość, jak aktywność fizyczna jest ważna, i w takiej właśnie formie dba o swoje ciało. Motywacje są bardzo różne. Części osób będzie zależeć na ograniczeniu swojej wagi lub zbudowaniu potężnych mięśni, innym po prostu na tym żeby zwiększyć kondycję i siłę.

Decyzja o odwiedzeniu siłowni jest dobrym krokiem, ale trzeba wiedzieć o jednej ważnej rzeczy, zwłaszcza jeżeli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z ciężarami. Koniecznie trzeba się bowiem nauczyć prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, ponieważ nie ma z tym niestety żartów. Wiele ćwiczących osób nie ma nawet świadomości tego, że zbyt duże ciężary lub nieodpowiedni ruch spowodować mogą poważne urazy, niekiedy kończące się nawet operacją.

Z tego też powodu jeżeli ktoś rzeczywiście planuje ćwiczyć regularnie, to na początku się powinien zastanowić nad takim rozwiązaniem jak Poznań trener personalny. W pierwszej chwili może się to wydawać jakąś ekstrawagancją, lecz jeśli podsumuje się to wszystko, to na pewno to będą odpowiednio zainwestowane pieniądze. Po pierwsze ogromną zalecą ćwiczenia z trenerem będzie ustalenie przez niego planu treningowego dopasowanego do oczekiwań i możliwości danej osoby. Jeśli ktoś nie posiada odpowiedniego doświadczenia, to może ćwiczyć przez wiele miesięcy, lecz nie zrobi w tym czasie żadnych postępów.

Współpracując z trenerem wygląda to tak, że uzgadnia na kilka tygodni ćwiczenia, i po zakończeniu tego cyklu robi się następny, biorący pod uwagę poczynione postępy. Bardzo ważne też jest to, że Poznań trener personalny nauczy prawidłowej techniki, co zapobiegnie niebezpiecznym kontuzjom. Mając swojego podopiecznego przy sobie podczas ćwiczeń, może on na bieżąco poprawiać i korygować jego ruchy, co ma ogromne znaczenie też dla szybkości postępów. Wspomnieć też należy o motywacji, jakiej często brakuje, między innymi do tego, żeby się zabrać i pójść na siłownię.

+Tekst Reklamowy+

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz