Biznes, Finanse

Szafa serwerowa – na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wyboru

Dzisiejszy sprzęt serwerowy i sieciowy jest znormalizowany, a do jego przechowywania używane są przeważnie. Jest to naprawdę praktyczne i wygodne rozwiązanie, i jest obecnie standardem jeśli chodzi o infrastrukturę IT. Tego typu szafy są dostępne w wielu różnych wielkościach i wzorach, posiadać też mogą bardzo różne wyposażenie. Teoretycznie nie powinno więc być problemu z ich wybraniem, ale w praktyce trzeba na kilka istotnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od ustalenia, czy szafa ma być wisząca czy stojąca.

Te pierwsze sprawdzają się bardzo dobrze w małych biurach czy na korytarzach, gdzie z reguły nie będzie miejsca aby coś zostało postawione na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że ilość mieszczącego się w środku sprzętu nie będzie jakaś przesadnie duża. Trzeba też uwzględnić ciężar umieszczanych w środku urządzeń, i ewentualnie dobrać najważniejsze parametry szafy także pod tym względem. Problemów z miejscem raczej nie będzie, jeżeli ktoś będzie się decydował na szafę stojącą. Takie modele wyposażone są przeważnie w kółka, przy pomocy jakich da się je łatwo przesuwać, lecz nie zawsze to będzie standardem. Kolejną ważną rzeczą przy wyborze będzie wyposażenie, a tutaj możliwości są naprawdę duże. Rzecz jasna dużo z udogodnień czy akcesoriów wiąże się z dodatkowymi kosztami, tak więc przy wyborze warto zastanowić się dobrze, czy faktycznie będą one potrzebne.

Z pewnością pomyśleć należy o solidnym zamku, jeżeli 19″ szafa rack znajdować się będzie w pomieszczeniu, w którym pojawić się mogą przypadkowe osoby. Z kolei jeżeli takie miejsce będzie narażone na jakieś zanieczyszczenia, to warto zastanowić się nad zakupem szafy mającej lepszą klasę szczelności. Jeżeli ma się w planach często robić coś przy umieszczonym w środku sprzęcie, to można pomyśleć o ściąganych bocznych panelach albo wersji z dwoma sekcjami, takie rozwiązania ułatwiają znacząco pracę na co dzień. Gniazdo uziemiające, większa liczba otworów pod wentylatory czy też nóżki samopoziomujące to kolejne przydatne akcesoria, które powinna posiadać dobra szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz