Motoryzacja

Preparaty do regeneracji do skrzyń biegów i silników – jak je stosować

Chyba każdy posiadacz samochodu chce, aby auto jak najdłużej mu służyło. Jednak żeby rzeczywiście ta, to o taki pojazdy trzeba odpowiednio dbać, między innymi regularnie zmieniając filtry i oleje. Jednak nawet pomimo używania olejów dobrej jakości i tak jakieś zużycie elementów wewnętrznych się pojawi, szczególnie jeśli przejechana będzie duża liczba kilometrów. Dlatego też od pewnego stosować można różnego rodzaju środki do regeneracji, za pomocą których można ograniczyć proces zużywania. Takie środki tworzą na powierzchni pracujących elementów ceramiczną powłokę. Powłoka ta jest cienka, a równocześnie bardzo wytrzymała.

Dodatkowo dobrze się ślizga, co ze sobą niesie szereg korzyści. Po pierwsze przez to niskie tarcie zmniejszają się opory układu i potrzebuje on mniej energii do ruchu. W części przypadków można uzyskać oszczędności na zużyciu paliwa sięgające kilkunastu procent, tak więc wcale to tak mało nie jest. Dodatkowo twarda warstwa to niższe zużycie poszczególnych elementów w czasie pracy i tym samym wydłużenie czasu życia silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, ponieważ środki do regeneracji stosować też można w wielu innych układach, typu skrzynie biegów czy przekładnie. Przy nich użycie takich preparatów zmniejsza wibracje i głośność pracy, zwiększając tym samym płynność działania.

A stosowanie ich jest bardzo proste bez potrzeby odwiedzania mechanika czy demontażu silnika. Z reguły wystarczy wlać wyznaczoną ilość preparatu przez wlew oleju, w zależności od zrobionego przebiegu oraz wielkości jednostki. Nie ma żadnego ograniczenia ze względu na używane paliwo ani też zużycie, przy mocno wyeksploatowanych jednostkach należy być może trochę zwiększyć ilość zastosowanego preparatu. Osoby bardziej zainteresowane tym tematem dużo informacji znajdą w sieci. Wystarczy że w oknie wyszukiwarki wpiszą hasło aktualnie obowiązujące normy emisji spalin i przeglądną otrzymane strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz