Pozostałe

Laserowe pokazy – dlaczego są tak popularne

Branża eventowa sięga dość często po nowoczesne rozwiązania, a jednym z ciekawszych w ostatnim czasie są pokazy laserowe. Lasery od lat wykorzystywane są w różnych dziedzinach naszego życia, tak więc łatwo zrozumieć że w pewnym momencie używać ich zaczęto także przy pokazach. Szczególnie że ta technologia rozwija się bardzo intensywnie, co daje możliwość tworzenia jeszcze bardziej niezwykłych i wspaniałych widowisk. Do tworzenia pokazów laserowych wykorzystuje się dedykowane projektory, o bardzo szybkim czasie reakcji.

Można dzięki temu za ich pomocą robić nie tylko statyczne wzory, ale także o naprawdę dużej dynamice. Projektory laserowe pozwalają na wyświetlanie bardzo różnorodnych kształtów. Oczywiście standardem są różnego rodzaju tunele, płaszczyzny i wachlarze, lecze nie będzie żadnych problemów żeby w ten sposób pokazać figury i wzory geometryczne. Na firmowych eventach niejednokrotnie klienci chcą mieć narysowane logo swojej firmy, najlepiej z jakimiś dodatkowymi motywami.

Również z przygotowanie czegoś takiego nie będzie żadnych problemów, starczy jedynie zaprogramować wszystko co potrzeba, a następnie przekazać do projektora. Pokaz laserowy może też być zsynchronizowany z muzyką, tego typu rozwiązanie również jest często wybierane przez wielu klientów. Otrzymują oni wówczas niesamowite widowisko, w czasie którego światło i dźwięk uzupełniają się wzajemnie, zapewniając niezwykłe wrażenia. Niektóre z firm idą jeszcze dalej z takimi pokazami, i angażują zawodowych tancerzy. Żeby to dobrze wyglądało, to należy spędzić dużo czasu na treningach i przygotowaniach, lecz dla końcowego efektu naprawdę warto to zrobić.

Ale żeby rzeczywiście taki pokaz był udany, to potrzeba kilku rzeczy. Stosowane lasery posiadać muszą odpowiednią moc, a poza tym ich światło musi się na czymś rozproszyć. W warunkach naturalnych daje to mżawka lub mgła, lecz liczenie wyłącznie na to jest mocno ryzykowne. Z takich też powodów twórcy laserowych pokazów przeważnie korzystają z generatorów dymu, co zapewni dobrą widoczność podczas pokazu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz