Zdrowie, Medycyna

Jakie atrakcje czekają w Dubaju na miłośników wody

Dubaj znany jest na całym świecie ze swojego bogactwa, luksusu i przepychu. To niezwykle miasto tak naprawdę powstało dość niedawno, jeszcze kilkadziesiąt lat temu na jego aktualnym terenie była pustynia i ewentualnie kilka niewielkich wiosek. Jednak wizja towarzysząca jego twórcom, lecz i ogromne finansowe nakłady spowodowały, że jest to obecnie jedno z najniezwyklejszych miejsc zbudowanych przez ludzi. Na każdego, kto pierwszy raz się tam pojawi czekają niezliczone Atrakcje Dubaj, z jakich niektóre są faktycznie spektakularne i niezwykłe.

Z pewnością do takich zalicza się najwyższy mieszkalny budynek świata, z którego rozciąga się niesamowity widok na całą okolicę, lecz również i usypane przez człowieka, sztuczne wyspy. Może aż tak głośno o niej nie jest, ale wartym zobaczenia miejscem jest także Dubaj Marina. Aktualnie jest to jeden z najpopularniejszych na świecie portów jachtowych, co ciekawe, także w całości usypanych przez tamtejszych inżynierów. Marina to idealne połączenie luksusu, rozrywki i widoków, które zapierają dech w piersiach. Dotyczy to zarówno tego, co znajduje się na wodzie, jak również i na nabrzeżu sztucznej zatoki. A tam się znajduje naprawdę sporo, o czym można się przekonać odwiedzając to miejsce. Przystań jest wypełniona jachtami, właścicielami jakich są najbardziej znane osoby ze świata biznesu, sportu czy rozrywki.

Na brzegach wybudowano dziesiątki nowoczesnych wieżowców, w których znajdują się mieszkalne apartamenty, restauracje czy sklepy. Bardzo bogate jest życie nocne w tej dzielnicy, tak więc jeżeli ktoś lubi dobrą zabawę, to na pewno nie powinien się nudzić. Będąc już tam na miejscu można też skorzystać z różnego rodzaju atrakcji wodnych, jakich jak przykładowo Dubai Marina Rejs. Takie rejsy organizowane są na różne czasowe okresy, od nawet jednej godziny do kilku czy kilkunastu dni, mogą się też od siebie różnić dostępnymi w poszczególnych pakietach atrakcjami. Dużym zainteresowaniem na przykład się cieszą poranki na oceanie, podczas jakich można delektować się smacznym śniadaniem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz