ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja

Jak odpowiednio dobrać felgi przy tuningu samochodu

Wielu posiadaczy samochodów osobowych chętnie się wyróżnia swoimi pojazdami, z tego też powodu często decydują się na najróżniejsze przeróbki. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest optyczny tuning, pozwalający diametralnie odmienić wygląd zewnętrzny. Jeśli ktoś będzie chciał, to może się też pokusić o modyfikacje zawieszenia i silnika, wtedy oprócz wyglądu auto także zyska dużo koni mechanicznych, ale w przypadku takich zmian liczyć się już trzeba z większym wydatkiem.

W praktyce zdecydowana większość podejmujących decyzję o tuningu optycznym zaczyna od zmiany felg. Takie rozwiązanie jest niezbyt drogie, a jednocześnie zapewniające dużo efektów. Odpowiednio dobrane felgi JR Wheels całkowicie odmienią zewnętrzny wygląd auta, dając mu sportowego charakteru i agresywności.

Tego typu felgi są oferowane w niezliczonej ilości wzorów, kupujący do dyspozycji mają modele o różnej ilości ramion, a nawet wersje w postaci szprych. Dzięki temu jeśli ktoś chce, to może postawić na klasyczne rozwiązania, ale także może na naprawdę odważny design. W ostatnich czasach dużym powodzeniem zaczęły się cieszyć superlekkie felgi SL02, które nie tylko bardzo ładnie się prezentują, ale też mają świetne parametry jezdne. Ogólna liczba dostępnych w sprzedaży felg może jednak niejednemu przysporzyć wielu problemów podczas wyboru.

Dlatego też warto dobrze się zastanowić, żeby później nie trzeba było ich wymieniać po założeniu. W pierwszej kolejności należy pamiętać, że nie każdy z wzorów spasuje do każdego pojazdu. Również dlatego, że niektóre modele są tuningowane od wielu lat, i zwyczajnie przez te lata ustaliły się kanony tego, jak powinien wyglądać taki tuning. Dodatkowo przy kupnie trzeba zwrócić uwagę na techniczne parametry. Niejednokrotnie w przypadku takich zmian kierowcy podejmują decyzję i montażu felg o większej średnicy, jednocześnie zakładając opony o mniejszej wysokości. Ale niekiedy trafi się ktoś, kto kupi felgi concaver zbyt szerokie, a jeżeli będą one wystawać za obrys samochodu, to z takimi nie można jeździć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. +Reklama+ Czy pęknięta szyba w samochodzie sprawia Ci kłopoty? Nie trać czasu na poszukiwanie rozwiązania! Skorzystaj z naszych usług naprawy szyb, które zapewniają profesjonalne podejście i szybką reakcję na Twoje potrzeby. Dzięki temu Twój samochód będzie wyglądał jak nowy!

Dodaj komentarz