ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Czy opłaca się kupić kampera na swoje potrzeby

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się kampery. Taki sposób podróży jest bardzo wygodny i praktyczny, pomimo tego że ostatecznie jego koszty zapewne będą przekraczały standardowe wycieczki. Ale w takich wakacjach nie o pieniądze chodzi, a właśnie o przeżycie wyjątkowej przygody, którą kamper może zapewnić. Zresztą bardzo dobrze o popularności takich pojazdów zaświadczyć mogą chociażby dane z firm zajmujących się ich dystrybucją.

Jak okazuje się bowiem, sprzedaż kamperów rośnie w bardzo dynamiczny sposób, a zamawiający na swój wymarzony pojazd muszą czekać nawet więcej niż rok. Należy zastanowić się więc, czy zakup własnego kampera rzeczywiście będzie opłacalny, a w jakich przypadkach mimo wszystko lepszą opcją jest kamper wynajem. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że nowe kampery to drogie auta. Najczęściej buduje się je w oparciu o nadwozie któregoś z dostawczaków, ale oprócz tego należy przecież urządzić i wykończyć kompletny środek.

Pomijając kwestię zakupu materiałów to wiązać się to będzie z ogromnym nakładem pracy, a to bardzo wpływa na ostateczną cenę. Dlatego też jeżeli ktoś faktycznie zamierza dużo podróżować w takiej formie i ceni sobie niezależność, to o zakupie może pomyśleć. Jeśli by to miał być tygodniowy wyjazd w czasie wakacji, to jednak lepiej będzie co wynająć.

Albo też znaleźć jakieś urocze centrum kempingowe, zapakować do samochodu namioty i wybrać się z najbliższymi właśnie na taki wyjazd. Na zakup nowego kampera trzeba przeznaczyć co najmniej kilkaset tysięcy, a dochodzą do tego przecież nie najmniejsze wydatki na utrzymanie. Używane kampery także są drogie, bo skoro jest na nie zapotrzebowanie na rynku, to czemu właściciele mieliby obniżać ceny. Sporo osób decyduje się na jeszcze inną opcję, to znaczy wykonanie kampera samodzielnie. Znajdują oni jakiegoś używanego dostawczaka, a potem sami wykańczają wnętrze według własnego pomysłu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz